Maqedoni

 
 
Titulli Koha Vendi Sekcioni Video Audio Fotografitë Shkarko
​Presidentja kroate viziton Maqedoninë, takon edhe Xhaferin 04-26-2018 10:30 Prishtinë Lajme
​Greqia e zemëruar: Hahn po minon bisedimet me Maqedoninë 04-24-2018 22:20 Athinë Lajme
​Para Prishtinës, diplomati grek viziton Shkupin për çështjen e emrit 04-12-2018 09:44 Prishtinë Politikë
​Mocioni i opozitës nuk kaloi, Qeveria Zaev qëndron 04-12-2018 07:40 Prishtinë Politikë
​Maqedoni: Shifra alarmante të vdekshmërisë së foshnjave 04-11-2018 07:42 Prishtinë Nacionale
​Azemi: Para 20 viteve u botua gazeta e parë e pavarur shqipe në Maqedoni 04-10-2018 18:16 Prishtinë Lajme
​Xhaferi: Sulmuesit kërcënonin se do na vrisnin të gjithëve 04-10-2018 14:13 Prishtinë Nacionale
​Xhaferi, dëshmitar në seancën për tentim vrasjen e Selës 04-10-2018 10:53 Shkup Lajme
​Zaev: Ligji për gjuhët nuk paraqet kurrfarë dhimbje 04-08-2018 12:54 Shkup Rajonale
​Edhe Maqedonisë po i ikin mjekët 04-08-2018 09:36 Shkup Shëndetësi
Incidenti në Tetovë, paraburgim për 12 të dyshuar 04-07-2018 15:15 Tetovë Siguri
​I vrari dhe të plagosurit në Reçicë janë nga Kumanova 04-05-2018 20:17 Prishtinë Lajme
​Një i vrarë pranë selisë së BDI-së 04-05-2018 20:09 Prishtinë Lajme
​Për herë të parë në Shkup, festivali i madh muzikor “Enter fest” 04-02-2018 11:56 Shkup Rajonale
​New York Times: “Shkupi 2014”, një marrëzi identitet 03-31-2018 07:59 Shkup Nacionale
​Nimetz: Çështja e emrit të Maqedonisë drejt zgjidhjes 03-30-2018 19:07 Prishtinë Lajme
​Ahmeti:Maqedonia më 17 prill merr rekomandimin për negociata me BE 03-28-2018 18:42 Shkup Lajme
​Ahmeti:Maqedonia më 17 prill merr rekomandimin për negociata me BE 03-28-2018 18:40 Shkup Lajme
​Sërish arrestohen një pjesë e të akuzuarve për ngjarjet në Kuvend 03-28-2018 10:42 Shkup Rajonale
​Ligji i gjuhëve, Zaev: Iniciativë në Gjykatën Kushtetuese 03-27-2018 18:52 Shkup Lajme
​Diplomati grek pritet me protesta dhe brohoritje në Shkup 03-23-2018 10:50 Shkup Lajme
​BDI: Dorëheqja vullnetare e ministrit Saliu, porosi për përgjegjësi të të gjithëve 03-22-2018 16:37 Shkup Lajme
​Ali Ahmeti: Vendimet e drejta jo gjithmonë janë të lehta 03-21-2018 23:18 Prishtinë Lajme
​Jep dorëheqje ministri i Drejtësisë 03-20-2018 23:08 Shkup Rajonale
​Protesta kundër ligjit për gjuhët në Maqedoni 03-18-2018 19:35 Shkup Lajme
​BDI reagon ndaj rikualifikimit të lëndës së Almir Aliut 03-16-2018 18:21 Prishtinë Lajme
​17 vjet nga fillimi i luftës në Maqedoni 03-16-2018 07:08 Maqedoni Lajme
​Vatra përshëndet miratimin e ligjit për gjuhët në Maqedoni 03-15-2018 19:52 Nju Jork Lajme
​ Ivanov refuzon sërish ligjin për shqipen, edhe pse i detyruar ta bëjë 03-15-2018 10:11 Shkup Rajonale
​VMRO paralajmëron padi për Talat Xhaferin 03-14-2018 21:25 Prishtinë Lajme
​Bejli: Dhuna ndaj gazetarëve nuk ka vend në demokraci 03-14-2018 19:29 Prishtinë Lajme
​Xhaferi: Nuk lejoj të përsëritet 27 prilli i vitit 2017 03-14-2018 18:10 Shkup Rajonale
​Kuvendi i Maqedonisë miratoi Ligjin për gjuhët me 64 vota “për” 03-14-2018 17:16 Shkup Lajme
Tension në Kuvend, pengohet përplasja fizike mes Xhaferit dhe Gruevskit 03-14-2018 17:14 Shkup Rajonale
​Tensione në Kuvendin e Maqedonisë, Xhaferi jep një orë pushim 03-14-2018 14:36 Shkup Lajme
Dimitrov: Duam zgjidhje për emrin, por nuk varet gjithçka nga ne 03-13-2018 11:52 Shkup Rajonale
​Maqedoni, arrestohet një funksionar i MPB-së 03-10-2018 13:20 Prishtinë Siguri
 Volfer: Ndjehet klima pozitive në Maqedoni 03-10-2018 13:20 Prishtinë Politikë
​ MAQEDONI – Shkalla e papunësisë në nivelin 21,9% 03-09-2018 17:23 Shkup Ekonomi
​Dështon tentimi për të miratuar ligjin e gjuhëve në Maqedoni 03-06-2018 18:44 Prishtinë Lajme
​LSHB dënon ashpër sulmin fizik ndaj Branko Sinadinovskit 03-06-2018 16:07 Prishtinë Lajme
​Sulmohet Branko Sinadinovski, profesori që pranoi identitetin e tij shqiptar 03-05-2018 19:38 Prishtinë Lajme
​Kathimerini: Arrihet marrëveshja për emrin e Maqedonisë 03-05-2018 18:49 Athinë Lajme
​BDI: Elenovski është një profesionist i mire i integrimeve euro-atlantike 02-28-2018 18:57 Prishtinë Lajme
Zaev: Nuk ka nevojë që të ndryshohet Kushtetuta 02-26-2018 15:20 Shkup Rajonale
​Merkel: Greqia dhe Maqedonia pranë zgjidhjes së çështjes së emrit 02-21-2018 18:21 Prishtinë Lajme
​Maqedonasit heqin tabelat, nuk ka më "Aleksandri maqedonas” 02-20-2018 13:16 Shkup Lajme
​Maqedoni, ligji për gjuhët ende është në pritje 02-19-2018 22:49 Shkup Lajme
​Më 23 shkurt mbahet protestë e shqiptarëve në Shkup 02-19-2018 18:27 Shkup Lajme
​Ahmeti takoi Suzan Falatkon 02-15-2018 20:13 Prishtinë Lajme
 
 
 
 
Mbylle Fajlli nuk egziston ose ju nuk keni qasje ta shkarkoni atë. Ju lutemi kontaktojeni agjencionin!